Miercuri, 4 mai 2022, la Sebeș se va deschide o nouă fabrică, deținută de compania olandeză Envipco, care va produce automate pentru colectarea selectivă. Noua construcție depășește suma de două milioane de euro, ca valoare a investiției, rezultând astfel o suprafață de producție de 2.870 de metri pătrați și o suprafață pentru birouri de 520 […]
The post Olandezii de la Envipco deschid la Sebeș o fabrică care va produce aparate pentru colectarea selectivă first appeared on sebesinfo.ro | stiri sebes | ziar sebes.