O femeie de 72 de ani din Nudacu de Sus a primit o șansă la viață după ce un echipaj al ambulanței a intervenit de urgență. Femeia nu mai avea funcții vitale, dar personalul de pe ambulanță a reușit să o resusciteze.
„Ei sunt colegii nostri de pe BN-97-SAJ: dr.Pop Anton, as.Moldovan Bogdan, amb.Nagy Pàl.
Datorită lor,