Ziua Imnului Național va fi celebrată la Bistrița, în curtea Complexului Muzeal Bistrița-Năsăud, cu un concert al trupei Phoenix. Eveimentul ese organizat de către Soho Music Hall în colaborare cu Muzeul Județean Bistrița-Năsăud și aduce un omagiu acestei zile, cu atât mai mult cu cât Bisrița este oraș al Imnului Național.
Bilete prin iabilet.ro, dar se vor găsi și la intrare.