Miruna și Mihai Pascu, părinții lui Vlad Pascu, băiatul de 19 ani care, aflat sub influența drogurilor, a ucis doi tineri după ce a intrat într-un grup de opt oameni, la 2 Mai, au spus luni seară, prin intermediul unui comunicat transmis HotNews.ro, că nu încearcă să își „ferească” fiul de răspundere.
Redăm integral comunicatul de presă transmis de Miruna și Mihai Pascu:
„Nu există cuvinte prin care se ne exprimăm durerea și șocul provocate de această tragedie în care fiul nostru a fost implicat.