Un accident rutier, în care au fost implicate trei autoutilitare, a avut loc marți, pe DN1, între Ploiești și Brașov, în zona localității Bănești, județul Prahova, informează Info Trafic România.
În urma incidentului, șoferii primelor două autovehicule implicate în coliziune au fost răniți și au fost transportați la spital pentru a primi îngrijiri medicale adecvate. Potrivit IPJ Prahova, cele trei autoutilitare erau conduse de bărbați cu vârstele de 40, 41 și 49 de ani. Conducătorii auto în vârstă de 40 și 41 de ani au suferit răni și au avut nevoie de asistență medicală.