Municipiul Sebeș s-a înscris în programul privind casarea autovehiculelor uzate Având în vedere necesitatea îmbunătățirii calității aerului pentru protecția sănătății populației, Primăria Municipiului Sebeș a abordat oportunitatea oferită de Administrația Fondului pentru Mediu,