Primăria Brașov a început pregătirile pentru organizarea sărbătorilor de iarnă, în cadrul evenimentului ,,Brașov, oraș din poveste”, și a târgului de Crăciun. Acest eveniment vine cu două noutăți în acest an, pe de o parte, conceptul sărbătorilor de iarnă se creează împreună cu brașovenii, iar, pe de altă parte, este pentru prima dată când pregătirile au început încă din luna mai.
,, Se spune că omul gospodar își face iarna car și vara sanie. Pentru prima oară, Primăria Municipiului Brașov a început pregătirile pentru sărbătorile de iarnă încă din luna mai.