Inspectoratul Teritorial de Muncă (ITM) Hunedoara anunță angajatorii că au obligația asigurării unor măsuri de protecție pentru salariați pe perioada în care temperaturile sunt ridicate. Cei care nu respectă măsurile impuse de lege, în ce privește munca angajaților în timpul unor temperaturi extreme riscă amenzi de până la 2.500 de lei. “În sensul O.U.G […]
Acest articol Munca pe timp de caniculă. ITM Hunedoara va efectua controale la angajatorii de pe raza județului a aparut prima data in Servuspress.