România stă bine la nivelul stocurilor interne până la noua recoltă, dacă ne referim la cereale, iar sistemele de aprovizionare la nivelul Uniunii Europene funcţionează fără perturbări majore, a declarat, joi, după şedinţa de Guvern, ministrul Agriculturii şi Dezvoltării Rurale, Adrian Chesnoiu, informează AGERPRES.
„Noi stăm bine la nivelul stocurilor interne până la noua recoltă dacă ne referim la cereale. Sistemele de aprovizionare la nivelul Uniunii Europene sunt unele care funcţionează fără perturbări majore. Am avut, în perioada trecută,