Polițiști din cadrul Poliției Municipiului Sfântu Gheorghe au fost sesizați luni,17 iulie a.c., de către o femeie de 48 ani, cu privire la faptul că în două ocazii distincte, pe parcursul aceleiași zilei, ar fi fost acostată de fostul ei concubin care i-ar fi adresat amenințări. În urma verificărilor efectuate polițiști au stabilit că, împotriva […]
Articolul Măsura controlului judiciar, pentru un bărbat acuzat de încălcarea ordinului de protecție apare prima dată în Mesagerul de Covasna.