Managerul Spitalului Județean Baia Mare, George Alexandru Oros, spune că unitatea medicală este atractivă în acest moment pentru medici din alte zone ale țării, asta și datorită dotărilor cu aparatură medicală, dar și a nivelului colectivului medical.
”A fost un început de an bun, am avut trei evenimente care au marcat semnificativ Spitalul Județean și mă refer aici la două premiere și la un eveniment, de fapt, prin care am marcat 50 de ani de existență a Spitalului Județean.