Un magazin din municipiul Sfântu Gheorghe a fost amendat cu suma de 10.000 de lei de către Comisariatul pentru Protecţia Consumatorului Covasna, pentru punerea în vânzare a unor alimente păstrate în condiţii necorespunzătoare. Şeful instituţiei, Mircea Diacon, a precizat că în urma unui control efectuat în cursul zilei de miercuri au fost scoase de la […]
Articolul Magazin din Sfântu Gheorghe, amendat cu 10.000 lei de Protecţia Consumatorului apare prima dată în Mesagerul de Covasna.