Oameni nevinovați băgați în spital de un șofer din Baia Mare care a făcut un accident la Șurdești. Polițiștii orașului Baia Sprie au fost sesizați, azi, 3 septembrie, la orele amiezii, prin S.N.U.A.U. 112, cu privire la faptul că s-a produs un accident rutier soldat cu victime pe D.J. 184 în localitatea Șurdești.
Cercetările la fața locului au stabilit că un autoturism condus dinspre Cavnic înspre Baia Sprie, de către un băimărean de 26 de ani, a pătruns pe contrasens și a intrat în coliziune frontală cu un autoturism condus de către un bărbat de 39 de ani din Baia Mare.