Joi, la ora 13.22, polițiștii sigheteni au fost sesizați prin S.N.U.A.U. 112 cu privire la faptul că o femeie este agresată fizic.
Deplasați la fața locului, polițiștii au identificat victima ca fiind o femeie de 56 de ani din municipiu, iar în urma verificărilor s-a constatat faptul că soțul acesteia, un bărbat de 53 de ani a amenințat-o cu un cuțit, motiv pentru care victimei i s-a făcut rău și a fost transportată la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale.