Luni seară, 8 august, la ora 20.50, polițiștii din Vișeu de Sus, au fost sesizați prin S.N.U.A.U. 112 cu privire la faptul că un bărbat este violent.
Deplasați la fața locului, polițiștii au constatat faptul că, pe fondul unor neînțelegeri și a consumului de băuturi alcoolice, un bărbat de 77 de ani din oraș a devenit agresiv fizic și verbal, agresându-și fizic soția, o femeie de 72 de ani.
Din cauza comportamentului agresiv, bărbatul a fost transportat cu ambulanța la Spitalul Sighetu Marmației – secția Psihiatrie,