Un bărbat, în vârstă de 61 de ani, din Simeria, a fost tâlhărit de șoferul autoturismului care l-a transportat din județul Caraș-Severin, până în fața stației CF din Simeria. Acolo, șoferul i-a luat suma de 7.000 de lei.
„În data de 09 noiembrie 2022, în jurul orei 17:55, Poliția Orașului Simeria a fost sesizată de un bărbat de 61 de ani, din Simeria, cu privire la faptul că a fost tâlhărit de conducătorul unui autoturism care l-a transportat din judeţul Caraș-Severin, până în zona gării din Simeria, unde l-a deposedat, prin violenţă, de aproximativ 7.000 de lei .În cauză, poliţiştii au efectuat cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii de tâlhărie calificată, iar în urma activităților investigative desfășurate împreună cu poliţişti din cadrul Serviciului Investigaţii Criminale Hunedoara, au reuşit identificarea unui tânăr în vârstă de 24 de ani, din județul Caraș-Severin, bănuit de comiterea faptei reclamate”, au informat reprezentanții IPJ Hunedoara. În data de 21 noiembrie, poliţiştii hunedoreni au desfăşurat trei percheziții domiciliare (în localităţi de pe raza judeţelor Caraș-Severin şi Arad), iar în urma materialului probatoriu administrat în cauză, au luat, faţă de tânărul bănuit de comiterea infracţiunii de tâlhărie calificată, măsura reținerii, pentru 24 de ore. Acesta a fost depus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă Deva şi urmează să fie prezentat magistraţilor, în vederea luării măsurilor preventive legale.
Acest articol L-a luat la „ocazie” și i-a furat 7.000 de lei, când a ajuns la destinație, în Simeria a aparut prima data in Servuspress.