Actuala conducere a Spitalului Județean dorește ca în cel mai scurt timp maramureșenii care preferă să se trateze la Cluj să vină înspre Spitalul Județean, unde există de asemenea specialiști foarte buni. Acest lucru ar însemna bani mai puțini cheltuiți cu deplasarea și cazarea la Cluj, printre altele.
„Sunt mulți cei care azi iau calea Clujului sau a Targu Mureș-ului, însă prin investițiile pe care le facem vom putea spune că îi ținem acasă. Vrem să ținem maramureșenii acasă,