Șefa de post din Bârsana este suspectată că ar fi vândut țigările ridicate în urma unor percheziții care au avut loc la finele anului anul trecut. Totul a ieșit la iveală după ce polițiștii au vrut să transporte țigările în camera de corpuri delicte a Inspectoratului de Poliție al județului Maramureș. Tutunul a dispărut iar în cele aproximativ 5.500 de pachete era rumeguș, scrie sighet247.ro.
Se mai știe că Parchetul de pe lângă Judecătoria Dragomireşti efectuează cercetări în acest dosar penal,