Un copil din Romuli care a câștigat o bicicletă la concursul „Reciclezi pentru viitorul tău“ și-a donat premiul unei fetițe, următoarea clasată la capitolul cantitate de deșeuri adunate în cadrul competiției organizate de A.D.I. Deșeuri Bistrița-Năsăud. Andrei Monița a reușit să adune peste 900 de kg de deșeuri, dar el avea deja o bicicletă acasă. Beatrice, fetița care a primit în dar bicicleta,