Fotbalistul brașovean Marius Savu a ratat promovarea în Liga a 2-a cu Gloria Bistrița, după o dublă manșă de baraj cu Corvinul Hunedoara. Bistrițenii, antrenați de Adrian Falub, au pierdut ambele manșe cu același scor, 1-2.
„Promovarea s-a jucat în meciul tur, de la Bistrița când am făcut un meci slab. Chiar cred că puteam mai mult la acest baraj cu Corvinul“, a spus mijlocașul brașovean de 19 ani, care și-a început cariera la Colțea Brașov și apoi a jucat la SR Brașov (Liga 3),