Florin Iacob, doar un cantonament cu Corvinul. Brașoveanul a rupt contactul cu echipa lui Florin Maxim
După doar trei săptămâni după ce semnase contractul cu Corvinul Hunedoara, portarul brașovean Florin Iacob se desparte de câștigătoarea Cupei României. Iacob semnase la mijlocul lunii iunie un contact valabil cu Corvinul pentru participarea echipei hunedorene în cupele europene, după care braşoveanul urma să facă pasul la o echipă din Superliga. Doar că în cantonamentul echipei din Slovenia s-a rupt totul. Conform, Liga 2 „antrenorul Florin Maxim și fotbalistul fost căpitan la UTA și-au dat seama că nu sunt compatibili și la revenirea și la revenirea echipei în țară s-a rupt colaborarea!”.