Un bărbat a fost găsit mort. în această după-amiază, într-o pădure din localitatea Slătinița. Conform ISU BN, la fața locului s-au deplasat echipajul de terapie intensivă mobilă SMURD și un echipaj Salvamont Bistrița-Năsăud.
Decesul a fost confirmat de către cei de la Serviciul Salvamont Bistrița-Năsăud care au acordat primul ajutor victimei.
„Echipa Salvamont Bistrița Năsăud a răspuns unui apel de urgență primit din pădurea Slatinița,