Elevul Dragoş Iulian Coadă, de la Colegiul Național „Decebal” din municipiul Deva, a fost medaliat cu aur la Olimpiada Internatională Ştiinţele Pământului, competiție ce s-a desfășurat, zilele trecute, în Italia.
Elevul devean Dragoş Iulian Coadă a reprezentat România la Olimpiada Internațională Ştiinţele Pământului, desfășurată în perioada 24-30 august, în Italia.
Prefectul județului Hunedoara, Călin Petru Marian, i-a transmis felicitări elevului pentru rezultatul deosebit obținut la această competiție școlară internațională. „În urmă cu puțin timp am aflat, cu bucurie și satisfacție, rezultatele Olimpiadei Internaționale de Științele Pământului, desfășurată în perioada 24-30 august, în Italia. Medalia de aur a fost obținută de Dragoş Iulian Coadă, elev al Colegiului Național „Decebal” din Deva, care a reprezentat România la această competiție școlară internațională. Felicitări, Dragoș, pentru acest rezultat de excepție! Suntem mândri de performanțele tale și îți doresc mult succes în continuare! Le transmit aprecierea și respectul meu familiei lui Dragoș, dar și profesorilor care s-au ocupat de pregătirea teoretică și practică”.
Acest articol Elev din Deva, medaliat cu aur la Olimpiada Internatională Ştiinţele Pământului, în Italia a aparut prima data in Servuspress.