Volei Alba Blaj a câștigat, astăzi, în Sala „Timotei Cipariu” derby-ul Diviziei A1 cu CSM Târgoviște, scor 3-0 (25-23, 25-11, 25-20) și este foarte aproape să recucerească titlul național, având 7 puncte avans în ierarhie, cu 4 jocuri înainte de final! „Campionii, campionii” s-a scandat la final, Blajul pregătindu-se să redevină regina voleiului feminin autohton.
Cu meci sâmbătă,