este evenimentul care pune Oradea pe harta celor mai importante evenimente mondiale din zona muzicii EDM. Pe vom transforma cea mai nouă arenă din oraș într-un tărâm de poveste, ne vom bucura de prezența unor artiști speciali și vom trăi emoții aparte până în zori, împreună.
Sâmbătă, 7 mai 2022, începând cu orele 18:00, pe Noua Arenă din str. Traian Blajovici, va avea loc inaugurarea Eagle Festival, care se dorește a fi cel mai important festival de muzică organizat vreodată în Oradea.