Direcția de Sănătate Publică Alba a anunțat faptul că centrul de vaccinare din incinta Sălii de sport a Universității „1 Decembrie 1918” din Alba Iulia își va suspenda activitatea, astfel cetățenii care vor dori să se imunizeze sunt sfătuiți să ia legătura cu medicul de familie sau cu Casa de Asigurări de Sănătate.