Doi tineri din Alba Iulia au fost trimiși în judecată de magistrații Judecătoriei Alba Iulia pentru săvârşirea infracţiunii de lovire sau alte violențe. La data de 31 mai 2023, dosarul a trecut de stadiul de măsuri și excepții de cameră preliminară la Judecătoria Alba Iulia,