Doi şoferi sibieni au fost prinşi fără acte valabile în timp ce conduceau. Primul, un bărbat de 46 de ani, avea carnetul de conducere suspendat şi a fost prins conducând în localitatea Lazaret. Cel de-al doilea a fost prins băit la volan, şi mai mult, maşina pe care o conducea era neînmatriculată. Cel din urmă a fost depistat în Mediaş, pe strada Cloşca.
La data de 19 mai a.c., în jurul orei 11,30, polițiștii Serviciului Rutier Sibiu au oprit pentru control un autoturism condus pe DN 7,