Medicul neurolog profesor Constantin Bălăceanu-Stolnici, membru de onoare al Academiei Române, s-a născut la 6 iulie 1923, la Bucureşti, conform site-ului www.aosr.ro. A absolvit Facultatea de Medicină din Bucureşti, în 1947. În 1968, a obţinut titlul de doctor în ştiinţe medicale, potrivit volumului „Membrii Academiei Române. Dicţionar” (Editura Enciclopedică, Bucureşti, 2003). A desfăşurat o importantă activitate […]
Articolul DOCUMENTAR: Medicul neurolog profesor Constantin Bălăceanu-Stolnici împlineşte 100 de ani (6 iulie) apare prima dată în Mesagerul de Covasna.