Dimineața de luni a început prost pentru doi șoferi din Bistrița-Năsăud, care și-au terminat călătoria într-un copac, respectiv într-un cap de pod, unul în Braniștea, altul în Ilva Mică.
La Braniștea, o femeie de 33 de ani din Bistrița a ajuns la spital cu un traumatism cranian minor și dureri în zona lombară. La caz au intervenit pompierii militari din cadrul Gărzii de Intervenție Beclean,