De când au părăsit Chefi la Cuțite și Antena 1, Cătălin Scărlătescu, Florin Dumitrescu și Sorin Bontea au fost dați în judecată de Antena 1 din mai multe motive, fiecare bucătar având câteva procese pe rol în prezent.
Din toamna anului trecut și până acum, unii dintre chefi au câștigat deja procesele, iar unul dintre cei care au mers în fața judecătorilor și deja a avut câștig de cauză este Cătălin Scărlătescu.
Jurnaliștii de la Pagina de Media au intrat în posesia unor discuții pe care fostul jurat de la Chefi la Cuțite le-a avut cu judecătorii,