Polițiștii rutieri maramureșeni au depistat, atat pe final de 2022, cat și în primele ore ale noului an, șoferi care au urcat la volan după ce au consumat alcool în cantități suficient de mari încat să le aducă cate un dosar penal. Înainte de intrarea în noul an pe numele a trei bărbați de 35, 64 și 69 de ani din Galați, Mireșu Mare și Șomcuta Mare au fost întocmite dosare penale pentru săvârșirea de infracțiuni rutiere.
„Unul dintre aceștia,