Ministrul Agriculturii, Petre Daea, a vizitat un târg de produse agro-alimentare, Toamna Buzoiană. Ca de obicei, însoţit de presă, s-a dat în spectacol, a făcut declaraţii şi a cumpărat în masă produse de la producătorii locali, pungi după pungi, de la aproape fiecare gheretă sau tarabă, potrivit Europa FM.
„Foarte bune toate produsele, îi salut cu respect pe toţi”, zicea Petre Daea.
„Până acum, nu suntem nici la jumătatea turului, a cumpărat de vreo cinci milioane de lei vechi”,