CSM Unirea Alba Iulia a anunțat 5 achiziții (Blănaru, A. Voinea, Jorza, I. Balaur și Berța), alte 5 prelungiri de contracte (Istrate, Roșu și Sebaș, plus frații Nistor), dar în același timp formația din Cetatea Marii Uniri s-a despărțit în această perioadă de 10 jucători.