Un bărbat de 46 de ani din Bistrița-Năsăud și-a dat ultima suflare, în brațele medicilor, după ce a fost înjunghiat de către un consătean. Crima a avut loc chiar în Săptămâna Mare, cu câteva zile înainte de Paște, la Bistrița Bârgăului.
Bărbatul înjunghiat a ajus la spital marți seara, în jurul orei 22.00. Din păcate, el nu a răspuns manevrelor de resuscitare,