2.250.000 lei se întorc către comunitățile din județul nostru din valorificarea deșeurilor reciclabile colectate în anul 2022, a anunțat directorul ADI Deșeuri, Cristian Marius Niculae.
ADI Deșeuri Bistrița-Năsăud virează în această săptămână către fiecare primărie din județ sumele de bani, obținute din valorificarea deșeurilor de anul trecut.
Acești bani sunt distribuiți procentual, în funcție de cantitățile de deșeuri reciclabile colectate din fiecare comunitate pe parcursul anului 2022.