FOTO botosaninecenzurat.ro
” data-medium-file=”https://www.oradesibiu.ro/wp-content/uploads/2022/04/contor-inaugurat.jpg” data-large-file=”https://www.oradesibiu.ro/wp-content/uploads/2022/04/contor-inaugurat.jpg” title=”Contor de gaze, sfințit de preoți şi inaugurat cu panglică, la o școală dintr-un sat din Botoșani 17″/>Mai mulți preoți din județul Botoșani au participat la inaugurarea unui contor de gaze.
Liderul PNL Botoșani, Costel Șoptică, și primarul din localitate au adus la festivitățile pentru inaugurarea contorului de la școala din Frumușica un sobor de preoți, și câțiva directori de instituții descentralizate, care au tăiat panglica de pe contor, relatează DigiFM.
Șoptică a fost întâmpinat în curtea școlii proaspăt branșate cu pâine și sare de către o fetiță.
Liderul PNL Botoșani a anunțat evenimentul pe Facebook,