Consiliul Județean Bistrița-Năsăud aniversează, anul acesta, 30 de ani de existență. O serie de manifestări au debutat luni, 11 aprilie, cu Ziua Porților deschise. Peste 160 de elevi au vizita t instituția, au avut ocazia să interacționeze cu oamenii care se află la conducerea județului și să le adreseze întrebări.
„Peste 160 de elevi și studenți ne-au trecut pragul,