Comunicat de presă| Conferința „Prin educaţie spre vocaţie!” – Modele de bune practici în prevenirea abandonului şcolar”
Joi, 10.11.2022 a.c., la Căminul Bisericesc Pelegrinus din Alba Iulia, a avut loc conferința intitulată „«Prin educaţie spre vocaţie!» – Modele de bune practici în prevenirea abandonului şcolar. Rolul parteneriatului public-privat în asigurarea sustenabilității unui proces educativ întemeiat pe vocație personală și valori”.