Consiliul Județean Bihor a depus spre finanțare astăzi, 4 septembrie, proiectul pasajului suprateran de la Oșorhei (intersecția cu Fughiu), prin Programul Regional Nord – Vest 2021 – 2027. Noul pasaj va fi construit peste girația existentă, la intersecția cu drumul spre localitatea Fughiu, Centura Oșorhei și DN 1. „Pentru a reduce numărul de accidente în […] » Mai multe detalii