Cazul femeii din Timișoara care s-a sinucis împreună cu cei doi copii ai săi readuce în atenția opiniei publice o altă mare problemă care există și de care se vorbește foarte puțin. O problemă pe care cei mai mulți o neagă, iarr majoritatea vor să pară pe rețelele de socializare ceea ce nu sunt de fapt. Mimarea fericirii pe rețelele de socializare, spun psihologii, este o capcană pe care ți-o întinzi singur.
„Cunoaștem atât de multe cazuri în care oamenii din jur râd cu gura până la urechi,