Digi24 cheamă din nou românii să salveze vieți printr-o simplă donare de sânge în cadrul celui mai amplu și ambițios proiect național al unei televiziuni de știri în beneficiul pacienților.
Peste 3.000 de români au fost donatori pentru viață în cadrul proiectului care se va desfășura pe tot parcursul acestui an. Până acum, campania “Avem același sânge” a ajuns în 13 județe.
Pe 23 iunie 2023, campania “Avem același sânge” ajunge în județul Braşov, oraşul Râşnov. Acțiunea este organizată cu ajutorul personalului medical de la Centrul de Transfuzie Brașov.