Bugetul de 190 de milioane de lei alocat persoanelor juridice în programul ”Rabla Plus” a fost epuizat într-o oră și jumătate.
Tánczos Barna, ministrul Mediului, a fost cel care a anunțat informația: ”Sunt convins că epuizarea bugetului programului Rabla Plus dedicat persoanelor juridice într-o oră și 37 de minute se datorează pe de-o parte popularității în creștere a mașinilor electrice ca mijloc de deplasare iar, pe de altă parte, tendinței de limitare a consumului de combustibil generate de costurile tot mai mari ale carburantului”,