Locuitori din Apuseni au plantat brazi în gropile de pe DN 1R – Transursoaia, care face legătura între comuna Horea (Alba) şi Beliş (Cluj), peste munte.
„Mulţumim DN1 R Drumurilor Naţionale pentru gropi, noi am făcut plantaţia, comuna Horea şi comuna Beliş s-au unit pentru a face o nouă plantaţie!”, a transmis un locuitor din zonă.