Într-o relație de câțiva ani, Bogdan de la Ploiești și Cristina Pucean au fost acuzați în ultima perioadă că, de fapt, nu ar forma un cuplu și că totul este doar marketing.
Atacurile la adresa celor două vedete au început să apară după ce ei s-au despărțit și împăcat de foarte multe ori, încât lumea a început să nu mai știe dacă Bogdan de la Ploiești și Cristina Pucean mai au o relație.
Potrivit „cârcotașilor”, cei doi încearcă să își facă reclamă și să se promoveze prin despărțirile și împăcările dese,