Marți, 13 decembrie 2022 se îmlinește un sfert de veac de la prima slujbă arhierească săvârșită la Biserica Ortodoxă „Adormirea Maicii Domnului” din Cugir. În urmă cu 25 de ani, IPS Andrei Andreicuț, Arhiepiscop al Alba Iuliei (astăzi Mitropolit al Clujului) s-a aflat în mijlocul credincioșilor din Cugir, unde a săvârșit Sfânta Liturghie, înconjurat de […]
The post Biserica Ortodoxă „Adormirea Maicii Domnului” din Cugir,