Nici nu a început bine școala că deja părinții aud fel de fel de scenarii despre cum va fi procesul educațional în perioada rece. Acum printre părinții copiilor din Baia Mare se vorbește despre faptul că elevii vor trece în online fiindcă municipalitatea nu ar avea bani ca să plătească încălzirea în școli. Părinții nu știu ce să mai creadă. Deja copiii mai adaugă o haină în plus pe ei acum că e rece afară, că nu dă nimeni drumul la încălzire din septembrie.