Un bărbat, din municipiul Petroșani, a fost amendat, după ce a fost prins că a aruncat deșeuri menajere pe domeniul public.
Totul s-a întâmplat pe strada Primăverii, din localitate. Pentru fapta sa, petroșăneanul a primit o amendă de 500 de lei. Sancțiunea a fost aplicată de Poliția Locală Petroșani, în baza legislației în vigoare.
„Strada Primăverii reprezintă un punct fierbinte, care este permanent în atenția instituției noastre”, au precizat reprezentanții administrației publice locale.
Acest articol Bărbat din Petroșani, amendat după ce a fost prins că depozitează ilegal deșeuri menajere a aparut prima data in Servuspress.