Un bărbat în vârstă de 33 de ani din Baia Mare, care conducea aseară în jurul orei 22:15 un autoturism pe strada Victoriei din municipiu, când a ajuns la intersecția cu str. I.l. Caragiale, a pierdut controlul asupra direcției de mers, a lovit bordura drumului și gardul unui local, după care a intrat în coliziune cu un stâlp din beton.
În autoturism se mai afla, în calitate de pasager, un tânăr de 18 ani din municipiu. Accidentul s-a soldat doar cu pagube materiale.