Aproape în fiecare săptămană sunt depistate mașini abandonate pe domeniul public, iar proprietarii acestora, dacă sunt găsiți, trebuie să le ridice de acolo, fiind somați în acest sens de Poliția Locală. Numai în ultima săptămană, polițiștii locali din cadrul Biroului Circulație au depistat și luat în evidență un număr de 25 autovehicule abandonate pe domeniul public, iar proprietarii acestora au fost somați să le ridice voluntar de pe domeniul public în termen de 10 zile de la data primirii somațiilor.